Instruktorzy

III Warsztaty Gospel Gospel bez Granic 
w czasie Festiwalu 
poprowadzą 

Gabriela Gąsior


Fot. Tomasz Kawka - kreatywny fotoreportaż

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, nauczycielka śpiewu, instruktor gospel. Pochodzi z Przemyśla z rodziny o silnych tradycjach muzycznych. Absolwentka katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od wielu lat pracuje z chórami, zespołami wokalnymi i wokalistami o różnym stopniu zaawansowania. Prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą. Jako chórmistrz prowadziła drużynę braci Golec w telewizyjnym show Bitwa na głosy.

Wykonuje różne rodzaje muzyki (soul, jazz, pop, muzyka etniczna) jednak najbliższy jej sercu jest gospel.

Na swoim koncie ma autorski album gospel Bez Ciebie nie ma mnie nagrany z zespołem Holy Noiz oraz minialbum świąteczny Dzisiaj niebo jest tu.

Tworzy teksty i muzykę również dla innych artystów. W czerwcu 2014 roku wystąpiła w opolskim amfiteatrze podczas telewizyjnego koncertu Superdebiuty wykonując piosenkę z repertuaru Czesława Niemena Obok nas: https://www.youtube.com/watch?v=DhEQ6XK-2ag.

Jako solistka nagrywała z chórem gospel z Londynu The People's Christian Fellowship Choir (2006 r.). W roku 2008 gościnnie, wraz z poznańskim chórem Gospel Joy nagrała DVD Gospel live recording To On.


Na codzień koncertuje głównie z własnym repertuarem wraz z zespołem Holy Noiz, a także w duecie GGDuo - wokal i gitary basowe, który współtworzy wraz ze swoim mężem. 


Więcej informacji na: www.gabrielagasior.pl.

Wayne Ellington


Fot. Tomasz Kawka - kreatywny fotoreportaż

To pochodzący z Wielkiej Brytanii doświadczony, profesjonalny wokalista i instruktor śpiewu. Studiował wokalistykę na Uniwersytecie Brunela. Od czasu studiów pogłębia swoją pasję i rozwija technikę śpiewu oraz umiejętność przekazywania swojej wiedzy i śpiewaczego doświadczenia innym.

W roku 2014 wystąpił jako solista podczas uroczystości w przeddzień kanonizacji Jana Pawła II.

Jest założycielem chóru Manchester Sing Out Choir, który prowadzi od 10 lat. Jest także twórcą projektu: „Śpiewające Społeczeństwo” opartego na organizacji warsztatów gospel, zajęciach muzycznych w lokalnych społecznościach w Wielkiej Brytaniii oraz Europie.

Jako instruktor muzyki gospel i wokalista współpracuje z London Community Gospel Choir. Uczestniczył w projektach zespołów: Blur, Tom Jones and Gloria Gaynor. Dużą część swojego czasu spędził w Europie jako instruktor oraz wokalista w Niemczech, Francji, Polsce i Danii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz